ORCHESTR

  AKTUALITY


  A.DVOŘÁK/J.SUK

  KONCERTY
 Vydaná CD
 + audio ukázky

  FOTOGALERIE

  PARTNEŘI

  NAPSALI O NÁS

  KONTAKTY
 
 
 
 

Facebook
     


Koncerty

 

Vstupenky na koncerty SKO:
- možno zakoupit hodinu před koncertem
- rezervace na adrese ocuf@cbox.cz
- Prague Ticket Office - Via Musica
    on line
    nebo v prodejních místech:
    Staroměstské nám. 14, Malostranské nám. 13 - Praha 1




2017




  • 12. června / 19:30 hod
  • III. Abonentní koncert
  • Koncert Mladota Ensemble
  • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
  • Program:
  • Pavel Samiec (*1984) – Klavírní kvintet “Fragmenty času”
  • Vojtěch Spurný (*1964) – Concerto ex C per sestetto
  • Franz Schubert – Kvintet C dur D.596 pro dvoje housle, violu a dvě violoncella
  • Mladota Ensemble:
  • Martin Kos, Dana Truplová - housle
  • Karel Untermüller - viola
  • Tomáš Strašil - violoncello
  • Tomáš Vybíral - kontrabas
  • Štěpán Kos - klavír
    • 13. září / 19:30 hod
    • IV. Abonentní koncert
    • SKO
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program: upřesníme
    • 10. října / 19:30 hod
    • V. Abonentní koncert
    • SKO & Astor Piazzolla (sólisté SKO)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program: upřesníme
    • 21. listopadu / 19:30 hod
    • VI. Abonentní koncert
    • Heroldovo kvarteto a Ivo Kahánek
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program: upřesníme
    • 20. prosince / 19:30 hod
    • VII. Abonentní koncert
    • Host: Ivan Ženatý - housle
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program: upřesníme

    KONCERTY - GALERIE




    2017




    • 21. května
    • Koncert v Polsku
    • Program:
    • Edward Grieg - Z časů Holbergových
    • Zdeněk Lukáš – Concertino dedicato pro housle sólo a smyčcový komorní orchestr, op. 248
    • Josef Suk – Serenáda Es dur pro smyčcový orchestr op. 6
  • Sólisté:
  • Martin Kos - housle
    • 26. května / 18:00 hod
    • Koncert Mladota Ensemble
    • Červený hrádek u Sedlčan
    • Program:
    • Pavel Samiec (*1984) – Klavírní kvintet “Fragmenty času”
    • Vojtěch Spurný (*1964) – Concerto ex C per sestetto
    • Franz Schubert – Kvintet C dur D.596 pro dvoje housle, violu a dvě violoncella
  • Mladota Ensemble:
  • Martin Kos, Dana Truplová - housle
  • Karel Untermüller - viola
  • Tomáš Strašil - violoncello
  • Tomáš Vybíral - kontrabas
  • Štěpán Kos - klavír
    • 27. května / 18:00 hod
    • Koncert SKO
    • Červený hrádek u Sedlčan
    • Program:
    • Felix Mendelssohn Bartholdy – Sinfonia X h moll, MWV N 10
    • Zdeněk Lukáš – Concertino dedicato pro housle sólo a smyčcový komorní orchestr, op. 248
    • Holmer Becker – Intermezzo
    • Antonín Dvořák – Serenáda E dur pro smyčcový orchestr op. 22
  • Sólisté:
  • Martin Kos - housle
    • 3. května / 19:30 hod
    • II. Abonentní koncert
    • Pocta Zdeňku Lukášovi (sólisté: Martin Kos a Tomáš Vybíral)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Bohuslav Martinů – Serenáda pro dvoje housle a violu č.2
    • Zdeněk Lukáš – Concertino dedicato pro housle sólo a smyčcový komorní orchestr, op. 248
    • Leoš Janáček – Suita pro smyčce
    • Zdeněk Lukáš – Dvojkoncert pro housle, kontrabas a smyčcový orchestr
    • Zdeněk Lukáš – Canti, op. 175
  • Sólisté:
  • Martin Kos - housle
  • Tomáš Vybíral - kontrabas
    • 10. dubna / 19:30 hod
    • I. Abonentní koncert
    • Host: Jan Mráček - housle
    • Kostel Sv. Šimona a Juda, Dušní ul., Praha 1
    • Program:
    • Felix Mendelssohn – Bartholdy – Sinfonie h moll
    • Antonio Vivaldi – Koncert pro housle a orchestr a moll RV 356
    • Antonio Vivaldi – Koncert pro dvoje housle a orchestr a moll RV 522
    • Pablo de Sarasate – Cikánské melodie
    • Gioacchino Rossini – Sonáta č. 6
  • Sólisté:
  • Jan Mráček - housle
  • Martin Kos - housle
    • 6 . - 20. února
    • Turné - Japonsko

    2016




    • 8. prosince / 19:30 hod
    • V. Abonentní koncert
    • Hudební mapa Evropy: Petrohrad
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Boris Čajkovskij – Sinfonietta
    • Dmitrij Šostakovič – Koncert pro klavír a trubku, Op.35
    • Petr Iljič Čajkovskij – Souvenir de Florence Op. 70
  • Sólisté:
  • Miroslav Sekera - klavír
  • Marek Vajo - trubka
    • 1. listopadu / 19:30 hod
    • IV. Abonentní koncert
    • Hudební mapa Evropy: Anglie
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Gustav Holst – St. Paul's Suite, Op.29 No.2
    • Benjamin Britten – Les Illuminations, Op. 18
    • Edward Elgar – Serenáda pro smyčce, Op. 20
    • Benjamin Britten – Simple Symphony, Op. 4
    • 15. září / 19:30 hod
    • III. Abonentní koncert
    • Hudební mapa Evropy: Vídeň
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program bude upřesněn
    • Wolfgang Amadeus Mozart – Adagio a fuga c moll, KV 546
    • Michael Haydn – Koncert C dur pro klavír, violu a smyčcový orchestr
    • Arnold Schönberg – Zjasněná noc, op. 4
    • 15. června / 19:30 hod
    • II. Abonentní koncert
    • Hudební mapa Evropy: Lipsko
    • Kostel sv. Šimona a Judy, Dušní ul., Praha 1
    • Program:
    • Max Reger – Liebestraum (Lyrické andante)
    • Felix Mendelssohn Bartholdy – Koncert pro housle a smyčcový orchestr d-moll
    • Johann Sebastian Bach – Koncert pro 2 housle a orchestr d moll
    • Felix Mendelssohn Bartholdy – Sinfonie pro smyčcový orchestr č. 9 C Dur (Švýcarská)
    • Sólisté:
    • Miroslav Ambroš - housle
    • Martin Kos - housle
    • 28. května / 18:00 hod
    • Koncert Sukova komorního orchestru
    • Rytířský sál na Červeném hrádku u Sedlčan
    • Program:
    • W.A.Mozart - Divertimento F dur, K.138
    • G.Holst – “St. Paul´s Suite” pro smyčce
    • A.Dvořák – Serenáda E dur, op.22
    • Účinkující:
    • Sukův komorní orchestr
    • Martin Kos - Koncertní mistr
    • 27. května / 18:00 hod
    • Koncert Mladota ensemble
    • Rytířský sál na Červeném hrádku u Sedlčan
    • Program:
    • Joseph Haydn - Sonáta F dur Hob. XVI:23 pro klavír
    • G.Pugnani – Fritz Kreisler – Preludium a allegro pro violu a klavír
    • A. Dvořák – Klid lesa op. 68 pro violoncello a klavír
    • William Kroll – “Banjo a housle”
    • F.Schubert – “Quartettsatz” c moll pro smyčcové kvarteto
    • A.Dvořák – Terzetto pro dvoje housle a violu, op.74
    • Pavel Samiec – Klavírní kvintet “Fragmenty času”
    • Obsazení:
    • Martin Kos a Dana Truplová - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • Tomáš Strašil - violoncello
    • Štěpán Kos - klavír
    • 17. března / 19:30 hod
    • I. Abonentní koncert
    • Mimořádný koncert k poctě Josefa Suka
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Edward Grieg - Z časů Holbergových
    • Antonín Dvořák – Serenáda E dur pro smyčcový orchestr op. 22
    • Josef Suk – Serenáda Es dur pro smyčcový orchestr op. 6
    • 20. ledna / 19:00 hod
    • Koncert v Mariánské Týnici
    • Slavnostní koncert 60. výročí KPH
    • Program:
    • Edward Grieg - Z časů Holbergových
    • Josef Haydn - Dvojkoncert pro housle a klavír
    • Frederyk Chopin - Krakovjak
    • Josef Suk - Serenáda Es dur dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • Štěpán Kos - klavír

    2015




    • 16. prosince / 19:30 hod
    • V. Abonentní koncert
    • Výstava obrazů Rafaela Knoblocha
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Josef Suk – Meditace na staročeský chorál "Svatý Václave"
    • Johann Sebastian Bach – Houslový koncert E dur
    • František Benda – Houslový koncert D dur
    • Petr Iljič Čajkovskij – Serenáda C dur pro smyčce
    • Sólisté:
    • Roman Patočka - housle
    • 21. října / 19:30 hod
    • IV. Abonentní koncert
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Johann Sebastian Bach – Koncert pro flétnu, housle a smyčcový orchestr d moll
    • Wolfgang Amadeus Mozart – Koncert pro flétnu a orchestr D dur
    • Ludwig van Beethoven – Smyčcový kvartet op. 95 (v úpravě pro smyčcový orchestr)
    • Sólisté:
    • Raffaele Trevisani - flétna
    • Martin Kos - housle
    • 5. října / 19:30 hod
    • III. Abonentní koncert - Koncert k životnímu jubileu Josefa Vejvody
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Autorem všech skladeb je Josef Vejvoda
    •  
    • Program:
    • MELODRAM na dvě povídky Franze Kafky
    • Five pieces for viola & harp
    • Klarinetový kvartet č. 1
    • Three little loves - Suita pro harfu a orchestr
    • Parafráze pro violu a orchestr - Koncert pro violu, orchestr a jazzové trio
    • Novelty Concerto - 2. věta Lento pro housle, jazzové trio a smyčce
    • David a Goliáš - Fantazie pro klarinet, orchestr a jazzové trio
    • 9. září / 19:30 hod
    • II. Abonentní koncert
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Carl Stamitz - Orchestrální kvartet F dur op.4/4 (arr. Karl Geiringer)
    • Luboš Fišer - Amoroso pro housle a smyčce
    • Peter Warlock - Capriol Suite pro smyčce (1926)
    • Béla Bartók - Divertimento pro smyčcový orchestr (1939), Sz.113 BB.118
    • 16. - 19. července
    • Augsburg - Festival W. A. Mozarta
    • Dirigent:
    • Wilhelm F. Walz
    • 17. června / 19:30 hod
    • I. Abonentní koncert
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Henry Purcell - Gordický uzel rozvázaný – suita č. 1 pro smyčcový orchestr (1691)
    • Johann Sebastian Bach - Koncert A dur pro cembalo a smyčcové nástroje, BWV 1055 (1738)
      Koncert f moll pro cembalo a smyčcové nástroje, BWV 1056 (1738)
    • Georg Friedrich Händel - Concerto grosso G dur op. 6 č. 1, HWV 319 (29. září 1739)
    • Ottorino Respighi - Staré tance a zpěvy, suita č. 3 (1931)
    • 23. května / 18:00h
    • Koncert na Červeném hrádku u Sedlčan
    • Program:
    • Edward Grieg - Z časů Holbergových
    • Josef Haydn - Dvojkoncert pro housle a klavír
    • Petr I. Čajkovskij - Serenáda C dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • Štěpán Kos - klavír
    • 8. dubna / 19:30h
    • Koncert v Benešově
    • Program:
    • Leoš Janáček - Suita pro smyčce
    • Zdeněk Lukáš - Dvojkoncert pro housle a kontrabas
    • Josef Suk - Serenáda Op. 6 Es dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • Tomáš Vybíral - kontrabas

    2014




    • 17. prosince / 19:30h
    • IV. Abonentní koncert
      („Pocta Sukovu komornímu orchestru“)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Dmitrij Šostakovič - Elegie a Walzer z 5 kusů pro dvoje housle a klavír
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Rondo A dur KV 386
    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Dvojkoncert d moll pro housle a klavír
    • - - -
    • Josef Suk - Meditace
    • Tomaso Albinoni-Remo Giazotto - Adagio g moll pro housle a orchestr
    • Johann Sebastian Bach - Air
    • Astor Piazzolla - Escualo
    • Anton Rubinstein – Melodie
    • Edward Elgar - Salut
    • Hamabe No Uta - Song of the Seashore
    • Antonín Dvořák – Dva valčíky
    • Sólisté:
    • Martin Kos, Lukáš Kos, Dana Truplová - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • David Havelík - violoncello
    • Štěpán Kos, Tereza Semerádová - klavír
    • Tomáš Vybíral - kontrabas
    • 4. prosince / 19:00 hod
    • Koncert v rámci ABO Plzeňské filharmonie
    • Měšťanská beseda - Plzeň
    • Program:
    • Archangelo Corelli - Concerto grosso č. 8 g moll
    • Alessandro Marcello - Koncert d moll pro hoboj a smyčce
    • Antonio Vivaldi - Koncert c dur RV 450 pro hoboj a smyčce
    • Josef Suk - Serenáda Op. 6 Es dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Vilém Veverka - hoboj
    • 27. listopadu / 19:00h
    • Koncert pro MND
    • Multifunkční centrum na Zámku Lednice
    • Program:
    • Leoš Janáček - Suita pro smyčcový orchestr
    • Zdeněk Lukáš - Dvojkoncert pro housle a kontrabas
    • Josef Suk - Serenáda Op. 6 Es dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • Tomáš Vybíral - kontrabas
    • 6. listopadu / 19:30h
    • Benefiční koncert pro Občanské sdružení Sluneční paprsek
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Felix Mendelssohn – Bartholdy - Symfonie h moll pro smyčce č.10
    • Tomaso Albinoni - Adagio g moll
    • Johann Sebastian Bach - Air ze Suity D dur
    • Fritz Kreisler - Radost lásky pro housle
    • Fritz Kreisler - Lásky žal pro violu
    • Anton Rubinstein - Melodie pro violoncello
    • Astor Piazzolla - Escualo pro housle
    • Josef Suk - Serenáda Op. 6 Es dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos, Dana Truplová - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • David Havelík - violoncello
    • Tomáš Vybíral - kontrabas
    • 22. - 25. října
    • Zájezd - Egypt
    • Suk Symphony orchestra
    • 2. října / 19:30h
    • III. Abonentní koncert
      (Pocta Břetislavu Novotnému)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Edvard Grieg - Suita „Z časů Holbergových“
    • Paul Hindemith - Minimax
    • Franz Schubert – Smrt a dívka
    • 17. - 20. července
    • Augsburg - Festival W. A. Mozarta
    • Dirigent:
    • Wilhelm F. Walz
    • 23. června / 19:30h
    • II. Abonentní koncert
      (Pocta Josefu Vlachovi)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Leoš Janáček- Suita pro smyčce
    • Ilja Hurník- Koncert pro violu a orchestr
    • Johann Sebastian Bach- Koncert d moll pro dvoje housle (pův. hoboj a housle)
    • Dmitrij Šostakovič – Komorní symfonie
    • Sólisté:
    • Martin Kos, Dana Truplová- housle
    • Karel Untermüller- viola
    • 24. května / 18:00h
    • Koncert na Červeném hrádku u Sedlčan
    • Program:
    • brzy zveřejníme...
    • 14. dubna / 19:30h
    • I. Abonentní koncert
      (Pocta Josefu Sukovi)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Josef Suk- Bagatela G dur pro housle a varhany
    • Wolfgang Amadeus Mozart- Duo G dur pro housle a violu K.423
    • Antonín Dvořák- Romance f moll Op. 11 pro housle a varhany
    • František Xaver Brixi- Koncert č.2 G dur pro varhany a orchestr
    • Zdeněk Lukáš- Dvojkoncert pro housle, kontrabas a smyčcový orchestr (2000)
    • Josef Suk - Serenáda Op. 6 Es dur pro smyčcový orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos- housle
    • Karel Untermüller- viola
    • Tomáš Vybíral- kontrabas
    • Aleš Bárta- varhany


    2013




    • 28. listopadu - 17. prosince
    • JAPONSKO
    • Program:
    • Tomaso Albinoni - Adagio g moll, Johann Sebastian Bach - Air ze Suity D dur, Fritz Kreisler - Radost lásky, Lásky žal, Anton Rubinstein - Melodie, Astor Piazzolla - Escualo, Antonio Vivaldi - Čtvero ročních dob a další...
    • Sólisté:
    • Mariko Senju (Jap.)
    • Martin Kos, Dana Truplová - housle, Karel Untermüller - viola, David Havelík - violoncello, Tomáš Vybíral – kontrabas, Štěpán Kos - cembalo
    • 14. listopadu / 19:30h
    • IV. Abonentní koncert
      (Zvláštní poděkování paní akad. mal. Aleně Petříčkové)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Felix Mendelssohn - Bartholdy - Synfonie pro smyčce č.10
    • Tomaso Albinoni (1671 – 1751) - Adagio g moll
    • Johann Sebastian Bach (1685 – 1750) - Air ze Suity D dur
    • Fritz Kreisler (1875 – 1962) - Radost lásky, Lásky žal
    • Anton Rubinstein (1829 – 1894) - Melodie
    • Astor Piazzolla (1921 – 1992) - Escualo
    • Antonio Vivaldi (1687 – 1741) - Čtvero ročních dob - Čtyři koncerty pro housle a smyčcový orchestr op.8 č. 1 – 4
    • Sólisté:
    • Martin Kos, Dana Truplová - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • David Havelík - violoncello
    • Tomáš Vybíral – kontrabas
    • Debora Konečná - cembalo
    • 23. - 27. listopadu
    • ČÍNA - HONG KONG
    • 14. října / 19:30h
    • III. Abonentní koncert
      (Zvláštní poděkování panu JUDr. Stanislavu Bernardovi)
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Gustav Holst - St paul´s suite pro smyčce
    • Zdeněk Lukáš - Dvojkoncert pro housle, kontrabas a smyčcový orchestr (2000)
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Sinfonia concertante Es dur, K.364 pro housle, violu a orchestr
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • Tomáš Vybíral – kontrabas
    • 11. - 14. září
    • ALŽÍR - zájezd
    • 5. září / 19:30h
    • II. Abonentní koncert
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Antonín Dvořák - Pražské valčíky - A dur, D dur
    • Zdeněk Lukáš - Concertino dedicato pro housle a orchestr
    • Wolfgang A. Mozart - Symfonie č. 38 - PRAŽSKÁ
    • Sólista:
    • Martin Kos - housle
    • Výstava akademické malířky Aleny Petříčkové
    • 19. - 21. července
    • Augsburg - Festival W.A. Mozarta
    • 25. května / 18:00h
    • Koncert na Červeném hrádku u Sedlčan
    • Program:
    • ..zveřejníme
    • 16. května / 19:30h
    • I. Abonentní koncert
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • ..zveřejníme
    • 14. května
    • Koncert pro Prahu 3
    • Kostel sv. Prokopa na Žižkově
    • Program:
    • ..zveřejníme
    • 30. ledna 2013
    • Koncert pro komorní cyklus Č. filharmonie
    • Rudolfinum - Dvořákova síň, náměstí Jana Palacha
    • Program:
    • František X. Richter - Symfonie G dur
    • František Benda - Koncert A dur pro housle a orchestr
    • Jan Křtitel Vaňhal - Koncert G dur pro housle a orchestr
    • Josef Suk - Meditace na staročeský chorál Svatý Václave op.35
    • Antonín Dvořák - Serenáda E dur pro smyčcové nástroje op.22
    • Sólista:
    • Roman Patočka - housle
    • 17. ledna / 19:30h
    • II. Abonentní koncert
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Boris Čajkovskij - Symfonietta pro smyčcový orchestr
    • Dmitrij Šostakovič - Klavírní koncert č. 1 Op. 35 (se solovým hlasem na trubku)
    • Petr Iljič Čajkovskij - Serenáda C dur pro smyčce Op. 48
    • Sólisté:
    • Štěpán Kos - klavír
    • Jaroslav Halíř - trubka


    2012




    • 14. prosince / 19:30h
    • Adventní koncert pro Prahu 3
    • Kostel Nejsvětějšího srdce páně - náměstí Jiřího z Poděbrad
    • Program:
    • Georg Fridrich Händel - Concerto Grosso C dur „Alexanderfest“
    • Johann Sebastian Bach - Adventní kantáta
    • Jan Dismas Zelenka - Žalmy
    • Sólisté:
    • Dagmar Vaňkátová - soprán, Sylva Čmugrová - alt, Ondřej Šmíd - tenor, Jakub Hrubý - bas
    • 6. září / 19:30h
    • I. ABONENTNÍ KONCERT
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Johann Sebastian Bach - Braniborský koncert c.5
    • Saverio Mercadante - Koncert pro flétnu e moll
    • Sólisté:
    • Raffaele Trevisani (Itálie) - flétna
    • Martin Kos - housle
    • 20. srpna / 17:00h
    • "Ad Honorem Mozart" - Pěvecká soutěž
    • Stavovske divadlo, Praha 1
    • Program:
    • W. A. Mozart
    • Sólisté:
    • soutěžící...
    • 29. července
    • SRN
    • Program:
    • Josef Suk - Serenáda Es dur
    • Jan Václav Stamitz - Koncert C dur pro hoboj, smyčce a basso continuo
    • Sólisté:
    • Jan Adamus - hoboj
    • 19. - 22. července
    • Festival W. A. Mozarta v německém Augsburgu
    • Dirigent:
    • Wilhelm F. Walz
    • 19. června / 19:30h
    • ABONENTNÍ KONCERT
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Leoš Janáček - Suita pro smyčcový orchestr
    • Jan Václav Stamitz - Koncert C dur pro hoboj, smyčce a basso continuo
    • Otmar Mácha - Hommage a Josef Suk
    • Antonín Dvořák - Serenáda pro smyčcový orchestr E dur, op.22
    • Sólisté:
    • Jan Adamus - hoboj
    • Martin Kos - housle
    • 22. května / 19:30h
    • Koncert při příležitosti 131. výročí povýšení Žižkova na město
    • Kostel Sv. Prokopa
    • Program:
    • Josef Suk - Meditace na staročeský chorál Svatý Václave
    • Josef Haydn - Koncert G dur pro housle a smyčcový
    • Antonín Dvořák - Serenáda pro smyčcový orchestr E dur, op.22
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • 25. května / 18:00h
    • Koncert Sukova komorního orchestru a Mladota Ensemble
    • Červený hrádek u Sedlčan
    • Program:
    • Josef Suk - Klavírní kvartet a moll
    • Johann Sebastian Bach - Koncert pro 3 housle a smyčcový orchestr D dur, BWV 1064
    • Vojtěch Spurný - Concerto ex C per sestetto
    • Josef Suk - Serenáda Es dur pro smyčcový orchestr, op.6
    • Sólisté:
    • Martin Kos, Dana Truplová, Jakub Janský - housle
    • Mladota Ensemble:
    • Martin Kos a Dana Truplová – housle, Karel Untermüller – viola, Tomáš Strašil – violoncello, Tomáš Vybíral – kontrabas, Štěpán Kos – klavír
    • 24. a 26. dubna / 19:30h
    • Koncerty s Lubomírem Brabcem
    • Plzeň - Muzeum Pilsner Urquel, Praha - Španělská synagoga
    • Program:
    • ...
    • Sólisté:
    • Lubomír Brabec - kytara
    • Martin Kos, Jakub Janský - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • David Havelík - violoncello
    • Tomáš Vybíral - kontrabas
    • Walter Hofbauer - trubka
    • 22.března / 19:30h
    • ABONENTNÍ KONCERT
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Edward Grieg - Suita pro smyčce St.Paulus Op. 19
    • Georg Philipp Telemann - Koncert G dur pro violu
    • François Couperin - Pieces en Concert pro violoncello a smyčce
    • Antonio Vivaldi - Čtvero ročních dob, op.8 č.1 - 4
    • Sólisté:
    • Martin Kos - housle
    • Karel Untermüller - viola
    • David Havelík - violoncello
    • 15. února / 19:30h
    • Koncert věnovaný přátelství J. Suka a P.O.Špidlena
    • Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    • Program:
    • Archangelo Corelli - Concerto Grosso
    • Jan Křtitel Vaňhal - Koncert pro violu C dur
    • Felix Mendelssohn Bartholdy - Koncert pro housle d moll
    • Johann Sebastian Bach - Koncert pro 3 housle
    • Sólisté:
    • Martin Kos, Dana Truplová a Jakub Janský - housle
    • Karel Untermüller - viola

    2011




    14. prosince v 19:30h
    Vánoční koncert pro Prahu 3

    Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně, Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3
    Program:
    Arcangelo Corelli - Concerto grosso Op.8, Wolfgang Amadeus Mozart - Ave Verum, Johann Sebastian Bach - Magnificat BWV 243
    Sólisté: Martin Kos, Jakub Janský - housle, Dagmar Vaňkátová - soprán, Alžběta Vomáčková - alt, Ondřej Šmíd - tenor, Tomáš Jindra - bas
    Dirigent: Josef Kšica


    4. listopadu v 19:30h
    ABO

    Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    Program:
    František Tůma - Partita pro smyčcový orchestr, Johann Sebastian Bach - Koncert d moll pro 2 housle, Wolfgang Amadeus Mozart - Koncertantní symfonie Es dur
    Sólisté: Martin Kos, Wilhelm F. Walz - housle, Karel Untermüller - viola / Dirigent: Wilhelm F. Walz


    9. září
    KONCERT K NEDOŽITÝM 82. NAROZENINÁM MISTRA JOSEFA SUKA

    Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác), Malostranské náměstí 13, Praha 1
    Program:
    J. Suk - Meditace, J. K. Vaňhal - Koncert pro violu C Dur, Z. Lukáš - Dvojkoncert pro housle a kontrabas, A. Dvořák - Nokturno H moll, J. Suk - Serenáda Es Dur
    Sólisté: Martin Kos - housle, Karel Untermüller - viola, Tomáš Vybíral - kontrabas

    21. srpna
    Stavovské divadlo - pěvecká soutěž
    22.-24. července
    Festival W. A. Mozarta v německém Augsburgu.
    17. července
    Koncert v Šumperku
    Program:
    Antonín Dvořák – Nokturno H moll, Michael Haydn – Koncert pro klavír violu a smyčce C dur, Ferenc Liszt – „La Campanella“, etuda č.3 gis moll, J.S.Bach – Air, Edward Elgar – Salut d´Amour, David Popper – Elfentanz, Tamezo Narita – Song of the Seashore, Astor Piazzolla – Escualo, Béla Bartók – Rumunské tance.
    Sólisté: Martin KOS, Štěpán KOS, Jakub JANSKÝ, Karel UNTERMULLER, David HAVELÍK, Tomáš VYBÍRAL
    28. května
    Koncert na Červeném Hrádku u Sedlčan
    Program:
    Antonín Dvořák – Nokturno H dur, Michael Haydn – Koncert pro klavír, violu a smyčce C dur, Ferenc Liszt „La Campanella“, Johann Sebastian Bach - Air ze Suity D dur, Edward Elgar – Salut d´Amour, David Popper – Elfentanz, Tamezo Narita – Song of the Seashore, Astor Piazzolla – Escualo, Béla Bartók – Rumunské tance.


    1. dubna
    Gratulační koncert k životnímu jubileu L. Vybíralové

    Clam Gallas palác
    Program:
    L. Janáček - Suita, J. S. Bach - Dvojkoncert pro 2 housle, A. Dvořák - Serenáda E dur.
    Sólisté: Martin KOS, Markéta VYBÍRALOVÁ, Martina ZUZIAKOVÁ a Václav DVOŘÁK


    20. ledna
    I. Abonentní koncert
    Lichtenštejnský palác, sál B. Martinů, Malostranské náměstí 13, Praha 1
    Program:
    F. Mendelssohn-Bartholdy: Sinfonie č. 10 h-moll
    Gustav Mahler: Adagietto z 5. symfonie
    Zdeněk Lukáš: Dvojkoncert pro housle a klavír
    Franz Schubert-G.Mahler: Smrt a dívka
    Sólisté: Martin KOS & Štěpán KOS


    2010





    Japonské turné 1. - 19. prosince 2010
    Program:
    W. A. Mozart, P. I. Čajkovskij, K. D. von Dittersdorf, J. Haydn, O. Respighi, A. Coreli, A. Vivaldi, F. Kreisler, A. Dvořák, G. F. Handel, T. Vitali, J. S. Bach ...



    11. listopadu 2010 v 19.30 hod.

    HAMU, Lichtenštejnský palác, sál B. Martinů, Malostranské náměstí 13, Praha 1

    Program:
    W. A. Mozart: Divertimento B Dur
    J. Haydn: Koncert pro klavír D Dur
    C. D. v Dittersdorf: Koncert pro violu a kontrabas
    P. I. Čajkovský: Serenáda C Dur op. 48

    Sólisté: Štěpán KOS, Karel UNTERMüLLER a Tomáš VYBÍRAL



    9. září 2010 v 19.30 hod.
    Lichtenštejnský palác, sál B. Martinů, Malostranské náměstí 13, Praha 1

    Program:
    Peter Warlock: Capriol Suite
    Zdeněk Lukáš: Concertino Dedicato, Martin KOS - housle
    Astor Piazzolla: Oblivion, Fuga y mysterio, Escualo, Milonga del Ángel, Concierto para Quinteto

    Sólisté: Martin KOS, Jakub JANSKÝ, Ladislav HORÁK



    "Koncert k poctě Johanna Sebastiana Bacha"
    11. března 2010 v 19.30 hod.

    České muzeum hudby, Karmelitská ul., Praha 1
    Program:
    Johann Sebastian BACH:
    Braniborský koncert č. 3 G dur, Koncert a moll pro housle a orchestr BWV 1041, Suita č. 2 h moll pro flétnu a orchestr, BWV 1067, Jauchzet Gott in allen Landen BWV 51, Braniborský koncert č. 5 D dur

    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Raffaele Trevisani – flétna (Itálie), Markéta Halířová Bechyňová - soprán, Jaroslav Halíř - trubka, Eva Tornová - cembalo

    18. března 2010 v 19.00 hod.
    JINDŘICHŮV HRADEC - KD Střelnice, divadelní sál>

    Program: Felix Mendelssohn-Bartholdy: Koncert pro housle, klavír a smyčcový orchestr d moll
    Karl Ditters von Dittersdorf: „Liebesleid“ / Lásky žal pro violu a smyčcový orchestr, „Liebesfreud“ / Lásky radost pro housle a smyčcový orchestr
    David Popper: - “Elfentanz” / Ďábelský tanec, op. 39 pro violoncello a smyčcový orchestr
    George Gershwin: “Song of the Seashore” / Píseň z pobřeží pro violu a smyčcový orchestr
    Astor Piazzolla: Escualo pro housle a smyčcový orchestr
    Antonín Dvořák. Valčík D dur op.54/4
    Sólisté:
    Štěpán Kos – klavír, Martin Kos, Jakub Janský – housle, Karel Untermüller – viola, David Havelík – violoncello, Tomáš Vybíral – kontrabas


    Requiem pro Haiti
    V neděli 31.1. ve 14.30 se uskuteční v Praze, v kostele sv. Ludmily na Vinohradech benefiční koncert s názvem Requiem pro Haiti. Výtěžek koncertu je věnován na poskytnutí pomoci v postižené oblasti. Smyslem koncertu je zároveň uctít památku tragicky zesnulých obyvatel.
    Sbírku organizuje humanitární organizace ADRA, zastoupená v projektu výkonným ředitelem panem Janem Bártou, pořadatelem koncertu je plzeňská společnost Metanoia Arte, zastoupená ředitelem panem Janem Vitingerem. Bude provedeno Requiem d moll, KV 626, W. A. Mozart, dirigent Marek Vorlíček, vystoupí členové Sukova komorního orchestru, Kühnův smíšený sbor, Eva Müllerová - soprán, Eva Housková - alt, Radek Prügl - tenor a David Nykl – bas.




    2009



    ZÁVĚREČNÝ KONCERT ABONENTNÍ ŘADY 2009
    „Josef Haydn a Sukův komorní orchestr jubilující“
    3. prosince 2009
    sál Martinů - Hudební fakulta AMU, v 19.30 hod.

    Program:
    Jan Zach
    Sinfonia A dur

    Felix Mendelssohn - Bartholdy
    Koncert d moll pro housle a smyčcový orchestr

    Joseph Haydn
    Koncert C dur pro violoncello a orchestr

    Antonín Dvořák
    Serenáda E dur op. 22 pro smyčcový orchestr

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Sólisté:
    Martin Kos - housle, David Havelík - violoncello

    Rezervace vstupenek: info@suk-ch-o.cz
    Vstupenky je rovněž možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica nebo na místě hodinu před začátkem koncertu.


    GRATULAČNÍ KONCERT
    „Mistr Josef Suk a Sukův komorní orchestr jubilující“
    3. září 2009
    Kostel sv. Šimona a Judy, v 19.30 hod.

    Program:
    Josef Suk
    Meditace na staročeský chorál Svatý Václave

    Josef Haydn
    Koncert D dur pro klavír a smyčce

    Johann Sebastian Bach
    Koncert d moll pro dvoje housle a orchestr

    Carl Ditters von Dittersdorf
    Koncertantni symfonie pro violu, kontrabas a orchestr

    Tribute to New York pro jazz piano trio & smyčcový orchestr

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Sólisté:
    Martin Kos, Dana Truplová - housle, Karel Untermüller – viola, Tomáš Vybíral - kontrabas, Štěpán Kos – klavír

    Rezervace vstupenek: info@suk-ch-o.cz
    Vstupenky je rovněž možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica nebo na místě hodinu před začátkem koncertu.


    "SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR - 35 LET, 1974 - 2009"
    2. koncert abonentní řady 2009
    4. června 2009
    Kostel sv. Šimona a Judy, v 19.30 hod.

    Program:
    Jiří Ignác Tůma – Partita d moll
    Michael Haydn – Koncert C dur pro klavír, violu a orchestr
    Jan Křtitel Vaňhal – Koncert C dur pro violu a orchestr
    Joseph Haydn – Symfonie č. 4 D dur „Londýnská“

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Sólisté:
    Karel Untermüller – viola, Štěpán Kos – klavír

    Rezervace vstupenek: info@suk-ch-o.cz
    Vstupenky je rovněž možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica.


    30. května 2009 v 18.00 hod.
    Zámek Červený Hrádek u Sedlčan


    Program:
    Ottorino Respighi (1879 - 1936) - Staré tance a árie – Suita pro smyčce

    Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert d moll pro housle a smyčcový orchestr

    Georg Friedrich Händel - Koncert a moll pro kontrabas a smyčce

    Johann Friedrich Fasch - Koncert D dur pro trubku a orchestr

    Tribute to New York pro jazz piano trio & smyčcový orchestr


    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Tomáš Vybíral - kontrabas
    Jaroslav Halíř - trubka
    KRIO Jazz: František Krtička – klavír, aranže
    Jan Tengler – kontrabas, Tomáš Vybíral – bicí



    "SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR - 35 LET, 1974 - 2009"
    1. koncert abonentní řady 2009
    9. dubna 2009
    Hudební fakulta AMU - sál Martinů, v 19.30 hod.

    Program:
    Antonio Vivaldi – Čtvero ročních dob
    Georg Friedrich Händel – Sonáta a moll pro kontrabas a smyčce
    Joseph Haydn – Symfonie č. 45 fis moll "Na odchodnou"

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Sólisté:
    Martin Kos - housle, koncertní mistr a umělecký vedoucí
    Tomáš Vybíral - kontrabas

    Rezervace vstupenek: info@suk-ch-o.cz
    Vstupenky je rovněž možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica.


    "KOMORNÍ CYKLUS"
    Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK
    3. března 2009
    Kostel sv. Šimona a Judy, v 19.30 hod.

    Program:
    Jan Zach – Sinfonia A Dur č. II
    Joseph Haydn – Koncert pro trubku a orchestr Es dur
    Giuseppe Tartini – Koncert pro trubku D Dur
    Josef Suk – Meditace na staročeský chorál Svatý Václave op. 35a
    Josef Suk – Serenáda Es dur op. 6 pro smyčcový orchestr

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Koncertní mistr a umělecký vedoucí:
    Martin Kos
    Sólista:
    Marek Zvolánek - trubka


    Vstupenky je možné zakoupit v předprodejní pokladně FOK v Obecním domě a v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica.


    VÁNOČNÍ KONCERT
    18. prosince 2008 ve 20.00 hod.
    Klementinum - Zrcadlová kaple


    Program:
    Arcangelo Corelli – Concerto Grosso op.6 č.8
    „Fatto per la notte di Natale“

    Joseph Haydn – Koncert pro housle a smyčcový orchestr č. 2
    G Dur, Hob. VIIa:4

    Jakub Jan Ryba – Rozmilý slavíčku

    Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční


    Sukův komorní orchestr

    Sólista:
    Martin Kos - housle, koncertní mistr a umělecký vedoucí SKO

    Markéta Halířová – soprán, ? - alt
    Václav Bechyně - tenor, Matěj Chadima - baryton
    BEZHARMONIE – pěvecký sbor Gymnázia J. Heyrovského




    JAPONSKO 2008 - KONCERTNÍ TURNÉ SKO

    Od 20. listopadu do 15. prosince letošního roku absolvuje Sukův komorní orchestr již 10. koncertní turné po Japonsku. V rámci turné vystoupí orchestr a jeho sólisté v několika prestižních koncertních sálech, mimo jiné např. v Osaka Symphony Hall, Nagoya Aichi Prefectural Art Theater, Yokohama Minato Mirai Hall a Sapporo Kitara Concert Hall.
    10. prosince 2008 vystoupí SKO ve světoznámé Suntory Hall v Tokyu. Na programu koncertu zazní mimo jiné Sukova Serenáda Es Dur op. 6 a Mendelssohnův Koncert d-moll pro housle, klavír a smyčcový orchestr v podání sólistů Martina Kose (housle) a Štěpána Kose (klavír).




    CLASSIC - TANGO - JAZZ aneb Rytmus jako inspirace
    12. listopadu 2008 v 19.30 hod.
    Sál Martinů - Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác)


    Program:
    Béla Bartók – Rumunské tance

    Johann Sebastian Bach – Koncert E dur pro housle, smyčcový orchestr a basso continuo, BWV 1042

    Astor Piazzolla – Milonga del Ángel, Escualo, Concierto para Quinteto

    Ottorino Respighi – Antické tance a arie, III. Suita

    Johann Sebastian Bach – Air z Orchestrální suity č. 3 D dur

    Tribute to New York pro jazz piano trio & smyčcový orchestr


    Sukův komorní orchestr

    Sólista:
    Martin Kos - housle, koncertní mistr a umělecký vedoucí SKO

    Členové Bona Fide Tango Ensemble
    Jakub Janský – housle, Ladislav Horák – akordeon


    KRIO Jazz
    František Krtička – klavír, aranže, Ondřej Štajnochr – kontrabas, Tomáš Vybíral – bicí



    SKO v HRADCI KRÁLOVÉ
    Koncert se koná pod záštitou České advokátní komory a regionálního pracoviště České advokátní komory v Hradci Králové.
    1. listopadu 2008
    Klicperovo divadlo, v 19.00 hod.

    Program:
    Edward Grieg – Suita pro smyčce “ Z časů Holbergových”
    Ondřej Štajnochr – Flavour of Time
    Kryštof Marek – Ahimsa
    Josef Vejvoda – Tři malé lásky pro jazzové trio a komorní orchestr
    Josef Suk – Serenáda Es dur op. 6 pro smyčcový orchestr

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Koncertní mistr a sólista:Martin Kos

    JOSEF VEJVODA TRIO


    Vstupenky je možné zakoupit v Kliceprově divadle, tel. 495 512 857 nebo e-mail: predprodej@klicperovodivadlo.cz


    "KONCERT 80"
    koncert k nedožitému jubileu skladatele Zdeňka Lukáše
    11. září 2008
    Kostel sv. Šimona a Judy, v 19.30 hod.

    Program:
    Leoš Janáček – Suita pro smyčcový orchestr
    Zdeněk Lukáš – Dvojkoncert pro housle a kontrabas
    Zdeněk Lukáš – Gaudete et Resultate
    Zdeněk Lukáš – Sextet pro dvoje housle, violu, violoncello, kontrabas a klavír
    Otmar Mácha – Hommage a Josef Suk
    Zdeněk Lukáš – Canti – čtyři zpěvy pro smyčcový orchestr

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Koncertní mistr a sólista:
    Martin Kos - housle
    Sólisté:
    Štěpán Kos - klavír
    Tomáš Vybíral – kontrabas


    Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica a také hodinu před koncertem v místě konání.

    Informace a rezervace vstupenek:
    tel. +420 234 139 485, 222 718 441
    mobil: +420 608 554 997
    e-mail: info@suk-ch-o.cz


    RHEINGAU MUSIK FESTIVAL 2008
    14. sprna 2008
    Kloster Eberbach, 20.00 hod.

    Program:
    Josef Suk - Meditace na staročeský chorál
    Leoš Janáček - Suita pro smyčce
    Saverio Mercadante - Koncert pro flétnu a smyčce e-moll
    Antonio Vivaldi - Koncert pro flétnu a orchestr č. 2 a 3
    W. A. Mozart - Sinfonia Concertante Es-Dur KV 364

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Koncertní mistr a sólista:
    Martin Kos - housle
    Sólisté:
    Raffaele Trevisani - flétna
    Martin Kos - housle
    Karel Untermüller - viola


    "CLASSIC & TANGO"
    17. června 2008
    Kostel sv. Šimona a Judy, v 19.30 hod.

    Program:
    ANTONIO VIVALDI

    Čtvero ročních dob

    čtyři koncerty pro housle, smyčce a basso continuo

    ASTOR PIAZZOLLA

    Oblivion

    Fuga y mysterio Soledad
    Escualo
    Milonga del Ángel
    Concierto para Quinteto

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR
    Koncertní mistr a sólista:
    Martin Kos - housle
    Sólisté:
    Jakub Janský - housle
    Ladislav Horák – akordeon, bandoneon


    Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica a také hodinu před koncertem v místě konání.

    Informace a rezervace vstupenek:
    tel. +420 234 139 485, 222 718 441
    mobil: +420 608 554 997
    e-mail: info@suk-ch-o.cz


    24. května 2008 v 18.00 hod.
    Zámek Červený Hrádek u Sedlčan


    Program:
    Antonio Vivaldi - Čtvero ročních dob

    Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert Es dur pro klavír a orchestr KV 449

    Josef Suk - Serenáda pro smyčcový orchestr Es dur, op.6, 1.věta
    David Popper - “Elfentanz”/Ďábelský tanec, op. 39 pro violoncello a smyčcový orchestr
    Zdeněk Lukáš - Koncert pro housle a kontrabas – 2. věta
    Fritz Kreisler - „Liebesleid“/Lásky žal pro violu a smyčcový orchestr
    Fritz Kreisler„Liebesfreud“/Lásky radost pro housle a smyčcový orchestr
    Astor Piazzolla - Escualo pro housle a smyčcový orchestr
    Antonín Dvořák - Valčík D dur op. 54/4


    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Jakub Janský - housle, Karel Untermüller - viola, Štěpán Kos – klavír, David Havelík - violoncello, Tomáš Vybíral - kontrabas


    "JAZZ MEETS CLASSIC"
    5. prosince 2007
    Kostel sv. Šimona a Judy, ve 20.00 hod.

    SUKŮV KOMORNÍ ORCHESTR & JOSEF VEJVODA TRIO

    Program:
    ANTONIO VIVALDI (1678 – 1741)

    Čtvero ročních dob

    čtyři koncerty pro housle, smyčce a basso continuo

    Koncertní mistr a sólista:
    Martin Kos - housle

    JOSEF VEJVODA (1945)

    Tři malé lásky

    pro jazzové trio a komorní orchestr

    a další

    Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica a také hodinu před koncertem v místě konání.

    Informace a rezervace vstupenek:
    tel. +420 234 139 485, 222 718 441
    mobil: +420 608 554 997
    e-mail: info@suk-ch-o.cz


    "AD HONOREM MOZART"
    19. srpna 2007 ve 14.00 hod.
    Stavovské divadlo, Ovocný trh, Praha 1


    Sukův komorní orchestr doprovodí finalisty a rovněž porotce mezinárodní pěvecké soutěže pro mladé mozartovské pěvce.


    "OZVĚNY PRAŽSKÝCH HUDEBNÍCH KLENOTŮ 2007"
    27. a 28. června 2007 ve 20.00 hod.
    Sál Martinů - Hudební fakulta AMU (Lichtenštejnský palác)


    Program koncertu - středa 27. června 2007:
    Josef Suk – Serenáda Es dur pro smyčcový orchestr op. 6

    W. A. Mozart – Koncert pro housle a orchestr (bude upřesněno)

    P. I. Čajkovskij – Serenáda pro smyčcový orchestr C dur, op. 40


    Sukův komorní orchestr

    Sólista:
    Martin Kos - housle, koncertní mistr a umělecký vedoucí SKO

    Program koncertu - čtvrtek 28. června 2007:
    Leoš Janáček – Suita pro smyčcový orchestr

    Zdeněk Lukáš – Sextet

    Antonín Dvořák - Smyčcový kvintet G dur, op. 77

    Antonín Dvořák – Serenáda pro smyčcový orchestr E dur, op. 22


    Sukův komorní orchestr

    &
    Mladota Ensemble Prague

    smyčcový kvintet a klavír
    Martin Kos, Dana Truplová – housle, Karel Untermüller – viola, Tomáš Strašil – violoncello, Tomáš Vybíral – kontrabas, Štěpán Kos – klavír



    26. května 2007 v 18.00 hod.
    Zámek Červený Hrádek u Sedlčan


    Program:
    Johan Halvorsen – Passacaglia na téma G. F. Händela pro housle a violu
    Franz Joseph Haydn – Koncert D dur pro klavír a orchestr, Hob. XVIII:11
    Zdeněk Lukáš – Dvojkoncert pro housle, kontrabas a smyčcový orchestr
    W. A. Mozart – Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr


    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Karel Untermüller - viola, Štěpán Kos – klavír, Tomáš Vybíral - kontrabas
    (členové souboru Mladota Ensemble)




    "ADVENTNÍ KONCERT SUKOVA KOMORNÍHO ORCHESTRU"
    k 250. výročí narození W. A. Mozarta
    16. prosince 2006
    OBECNÍ DŮM - Smetanova síň, v 19.30 hod.

    Program:
    WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756 - 1791)

    Koncert Es Dur pro dva klavíry a orchestr, KV 365
    Serenatta Notturna in D, KV 239
    Rondo C dur, KV 373
    Divertimento D dur, KV 251 „Nannerl - Septett“

    Sólisté:
    Daniel Röhm (Německo), Štěpán Kos (ČR) - klavír
    Martin Kos (ČR) - housle


    Vstupenky je možné zakoupit v Infocentru Obecního domu a v předprodejních sítích Ticketpro, Bohemia Ticket a Via Musica.

    Informace a rezervace vstupenek:
    tel. +420 234 139 485, 222 718 441
    mobil: +420 608 554 997, 602 255 858
    e-mail: info@suk-ch-o.cz

    !MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA!
    Při objednávce vstupenek do 30.11.06 poskytujeme zajímavé slevy.
    !MIMOŘÁDNÁ NABÍDKA!

    Pozvánka - PDF (0.5MB)


    "KONZERTE IM FRONHOF 2006"
    20. - 23. července 2006, Německo

    Koncem července vystoupí orchestr v rámci osmého ročníku festivalu "Konzerte im Fronhof" v Německu. Více informací o programu festivalu naleznete na http://www.konzerte-im-fronhof.de/.



    "HUDEBNÍ KLENOTY Z PRAHY EVROPOU DO SVĚTA"
    7. - 27. června 2006
    Rudolfinum - Sukova síň, v 19.30 hod.

    Program:
    27. června 2006
    Leoš Janáček – Suita pro smyčcový orchestr
    Felix Mendelssohn-Bartholdy – Koncert d moll pro housle, klavír a smyčcový orchestr
    Zdeněk Lukáš – "Canti" (čtyři zpěvy pro smyčcový orchestr)
    Benjamin Britten – Simple Symphony

    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Štěpán Kos - klavír
    (členové souboru Mladota Ensemble)

    Vstupenky je možné zakoupit v pokladně Rudolfina, v předprodejních sítích Bohemia Ticket a Via Musica a hodinu před začátkem koncertu.

    Informace a rezervace vstupenek:
    tel. +420 234 139 485, 222 718 441
    mobil: +420 608 554 997, 602 255 858
    e-mail: info@suk-ch-o.cz

    7. června 2006
    Ottorino Respighi – Staré tance a árie – Suita pro smyčce
    Joseph Haydn – Koncert G dur pro housle a orchestr
    Michael Haydn – Dvojkoncert C dur pro klavír, violu a orchestr
    Edward Grieg – Suita pro smyčce "Z časů Holbergových"

    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Karel Untermüller - viola, Štěpán Kos – klavír
    (členové souboru Mladota Ensemble)

    13. června 2006
    W. A. Mozart - Divertimento D dur KV 136
    Joseph Haydn - Koncert C dur pro violoncello a orchestr
    Zd. Lukáš - Koncert pro housle, kontrabas a smyčcový orchestr
    Josef Suk - Serenáda Es dur op. 6 pro smyčcový orchestr

    Sólisté:
    David Havelík – violoncello, Martin Kos - housle,
    Tomáš Vybíral – kontrabas
    (členové souboru Mladota Ensemble Prague)

    18. června 2006
    W. A. Mozart – Malá noční hudba
    Jan Křtitel Vaňhal – Koncert G dur pro housle a smyčce
    Karl D. von Dittersdorf – Koncertantní symfonie pro kontrabas, violu a orchestr
    W. A. Mozart – Koncertantní symfonie pro housle, violu a orchestr

    Sólisté:
    Martin Kos - housle, Karel Untermüller - viola,
    Tomáš Vybíral – kontrabas
    (členové souboru Mladota Ensemble)

    20. června 2006
    Mladota Ensemble Prague – smyčcový kvintet a klavír

    Michail Ivanovič Glinka – Grand Sestetto originale
    Dora PEJAČEVIĆ – Kvintet h moll op. 40 s obligátním kontrabasem - Česká premiéra skladby chorvatské autorky českého původu
    Franz Schubert – OKTET D 803 pro dvoje housle, violu, violoncello, kontrabas, klarinet, fagot a lesní roh



    Lucembursko, 4. - 7. května 2006
    Orchestr pod vedením koncertního mistra Martina Kose vystoupí v rámci turné na dvou koncertech.
    V programech zazní hudba J. S. Bacha a W. A. Mozarta, jako sólisté se představí mladí lucemburští i čeští hudebníci.


    leden 2005 - duben 2006
    Ve dnech 10. - 24. 4. 2006 proběhne ve studiu 1 Českého rozhlasu v Plzni nahrávání komorního díla Zd. Lukáše pro potřeby rozhlasového vysílání a následně i k vydání CD s názvem "Zdeněk Lukáš a jeho dílo věnované Sukovu komornímu orchestru". Nahrány budou skladby "Concertino dedicato" pro housle a smyčcový orchestr a "Canti" pro smyčcový orchestr. Sólově se na nahrávkách komorních skladeb Zdeňka Lukáše podílejí houslista Martin Kos, klavírista Štěpán Kos a kontrabasista Tomáš Vybíral.


    KONCERTNÍ KALENDÁŘ
     

    2005
    15. - 17.7.
    Zámek Fronhof " Mozart Festival Augsburg " (Německo)

    9. ročník mezinárodního cyklu komorních koncertů
    "HUDEBNÍ KLENOTY Z PRAHY EVROUPOU DO SVĚTA"
    Rudolfinum - Sukova síň

    23.6.
    Mladota Ensemble Prague

    & Susan Kagan (USA) j.h.-klavír
    Program: Ludwig van Beethoven, Josef Suk, Louise Farrenc

    28.6.
    Koncert k životnímu jubileu rezidentní sólistky Susan Kagan který uzavírá 30. koncertní sezonu Sukova komorního orchestru

    Program: J. S. Bach, W. A. Mozart, E. Elgar, Josef Suk
    Sólisté: Susan Kagan (USA) klavír, Martin Kos a Václav Dvořák - housle,
    Spoluúčinkuje Heroldovo kvarteto


    29.5.
    Rudolfinum - Dvořákova síň
    Mezinárodní hudební festival Pražské jaro 2005


    Sólisté: Jana Boušková, Kateřina Englichová - harfy, Martin Kos - housle, František Vajnar - dirigent (J.F.Fischer)

    Program: Josef Suk, Jan F.Fischer, Otomar Mácha, Josef Suk
    28.5.
    Koncert Červený Hrádek

    Sólisté : Martin Kos - housle, Štěpán Kos - klavír

    Program: Edward Hagerup Grieg, Zdeněk Lukáš, Antonín Dvořák


    3.1.
    Kostel Šimona a Judy - Festival "Pražská zima"


    2004
    jubilejní rok: 30. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SKO


    leden - březen:
    natáčení CD a koncerty v ČR

    1. 5.
    Zahajovací koncert k oslavám 100. výročí úmrtí Antonína Dvořáka, SKO s dirigentem Josefem SUKEM, Rudolfimun - Sukova síň

    květen 2004:
    Mimořádný koncert v Gent (Belgie) - 100 let od úmrtí Antonína Dvořáka, 30. let SKO a vstup ČR do EU.

    21. - 22. 5.
    Červený Hrádek u Sedlčan - koncerty

    12. - 26. 6.
    VIII. ročník Hudební klenoty z Prahy Evropou do světa

    23. - 25. 7.
    Augsburg - Festival W.A.Mozarta


    2003
    17. 3.
    Koncert - Semily

    23. 5.
    Komorni koncert na Červeném Hrádku u Sedlčan

    24. 5.
    Koncert Sukova komorního orchestru na Červeném Hrádku u Sedlčan

    25. 6.
    Závěrečný koncert ve Dvořákově síni Rudolfina v 19.30
    Mezinarodní cyklus komorních koncertů Hudební klenoty z Prahy Evropou do světa 2000 - 2005 v Sále Martinů ve dnech 13.,15. a 21. června - vždy v 19.30 hod ( 21.6. bude dopolední matine taktéž v Sále Martinů v 11.00 hod.)

    18. - 20. 7.
    Festival W. A. Mozarta v Augsburgu - Německo

    7. - 16. 9.
    Koncerty v severní Itálii

    9. 11.
    Koncert v Backnang - Německo

    10. 11.
    Koncert Tübingen - Německo

    18. 11.
    Mimořádný koncert k životnímu jubileu Zdeňka Lukáše - Rudolfinum, Dvořákova síň

    9. - 22. 12.
    koncertní turné Japonsko

    2002
    4. 4.
    Prostějov (sólistka / Kateřina Englichová - harfa)

    30. 4. - 15. 5.
    Peru - turné

    24. - 25. 5.
    Červený hrádek u Sedlčan

    22. - 23. 6.
    koncerty v rámci cyklu "Hudební klenoty z Prahy Evropou do světa 2002 - 2005"

    20. - 22. 7.
    koncerty na zámku Fronhof - festival W. A. Mozarta (Augsburg) Německo

    3. 9.
    Rudolfinum - Koncert v rámci Mezinárodního hudebního festivalu „Mladá Praha”

    6. - 13. 9.
    turné Italie

    23. 10.
    Muzikcentrum Eindhoven - Holandsko

    26. 10.
    Concert Hall Heerlen Aachen - Euriade 2002 Festival - Německo

    11. 12.
    Adventní koncert ve Dvořákově síni Rudolfina

    2001
    Peru, Chile, Equador, Brazílie, Německo (Augsburg), Japonsko , Filipíny , Čína
    2000
    Německo (Augsburg), Itálie (Bavier), Chile, Turecko (Istambul)
    1999
    Německo (Elmau), Německo (Bad Münder, Seesen), Itálie (Bavier), Japonsko (Tokyo, Yokohama, Osaka, Kagoschima, Yamaguchi, Kitami), Hong Kong, Čína (Shen Zhen, Foshan)
    1998
    Španělsko , Rakousko , Itálie (Bavier), Německo (Ingolstadt)
    1997
    Německo (Regen), Itálie (Bavier), Japonsko , Itálie (Cremona)
    1996
    Španělsko , Itálie , Německo (Landshut)
    1995
    Francie (Avignon), Německo (Bad Segeberg), Německo (Leipzig)
    1994
    Itálie (Milano), Jižní Korea (Cheju, Pusan, Seoul), Hong Kong, Itálie (L´aguila)
    1993
    Německo (Berlin), Itálie (Bologna), Německo (Schloss Thun), Dánsko (Bornholn), Francie , USA, Německo (Iserlohn)
    1992
    Švýcarsko (Lugano, Martigny, Geneve, Fribourg), Německo (Schloss Haigerloch), Monako , Francie
    1991
    Francie (Louvre), Japonsko (Akikawa, Fukuoka, Yamaguchi, Shimonoseki, Kenritsu, Kobe, Takaoka, Nagaoka, Sendai, Tokyo), Rakousko (Salzburg), Anglie (Bath), Francie , Rakousko / Austria
    1990
    Itálie (Riva del Garda), Holandsko (Eindhoven), Německo (München), Belgie (Brusel), Švýcarsko (Lausanne), Rakousko (Wien), Německo (München)