ORCHESTR

  AKTUALITY


  A.DVOŘÁK/J.SUK

  KONCERTY
 Vydaná CD
 + audio ukázky

  FOTOGALERIE

  PARTNEŘI

  NAPSALI O NÁS

  KONTAKTY
 
 
 
 

Facebook
     
Sukův komorní orchestrSukův komorní orchestr byl založen v roce 1974, tedy v roce stého výročí narození Josefa Suka (1874 -1935) a jméno slavného skladatele tak žije spjato s názvem orchestru.Do roku 2000 byl uměleckým vedoucím skladatelův vnuk, houslista Josef Suk a umělecké vedení předal do kompetence koncertního mistra a sólisty Sukova komorního orchestru, kterým je houslista Martin Kos.
Programové skladby koncertů jsou bohaté, dramaturgicky barevné a reakce na koncerty doma i ve světě odborná kritika hodnotí slovy:"…Sukův komorní orchestr znamená v paletě českého reprodukčního umění svébytnou hodnotu. Jeho kořeny tkví v půdě prudce se rozvíjející české hudební kultury 20.století a v jeho výkonech nic není ponecháváno náhodě. Každý koncert je demonstrací české tradice, která se bezpochyby přenesla i do třetího tisíciletí…"

Orchestr hraje bez dirigenta a do jeho bohatého repertoáru jsou zahrnuta díla všech stylových období - od barokního po tvorbu soudobou. Klasickou hudbou reprezentuje naši zemi v zahraničí již 30 let. Absolvoval několik turné po USA, je pravidelně zván do Japonska (2004, 2008, 2010) a Číny (2005 - festivaly Hong-Kong, Macao a další), úspěšně debutoval a je opětovně zván do zemí Latinské Ameriky (Brazílie, Chile, Peru, Ekvádor). Byl prvním českým orchestrem na Filipínách.

Sukův komorní orchestr nahrál více než 30 CD v ČR, 13 titulů bylo publikováno vlastním vydavatelstvím, a mnohé další pak pro zahraniční nahrávací společnosti. Zatím posledním nosičem, vydaným v září 2008 vydavatelstvím SKO, je CD s nahrávkou komorního díla Zdeňka Lukáše. Od roku 2002 je Sukův komorní orchestr nositelem prestižní "Světové ceny Antonína Dvořáka" která mu byla udělena za šíření tradice českého interpretačního umění, za nahrávky zvukových nosičů a dlouholetou reprezentaci České republiky v zahraničí.


Obsazení:
 • I. housle
  Martin Kos - umělecký vedoucí a koncertní mistr
  Dana Truplová, Martina Zuziaková, Markéta Vybíralová
 • II. housle
  Jakub Janský, Daniela Oerterová, Jaroslav Kořán
 • Violy
  Karel Untermüller, Filip Kimel
 • Violoncella
  David Havelík, Hana Hašplová
 • Kontrabas
  David Fendrych