zpět na členy <<

All Members <<

"Violista Karel Untermüller
je reprezentantem českého interpretačního umění. Jeho smyčcová technika vyniká tvorbou krásného a sametového tónu. Cit pro ansámblovou komorní hru je zcela mimořádný."Pražské jaro 2019

"Hector Berlioz na Pražském jaru 2019 omámil publikum velkým orchestrem, mohutnými sbory a sólovou violou, na kterou hrál mistrně český violista Karel Untermüller. Během čtvrté, poslední části skladby odešel, aby nechal prostor orchestru s krásnými party třeba pro smyčce či hoboj. Po chvíli se ale již se smyčcem na strunách vrátil a spolu s jeho pomalými kroky celý orchestr přešel do ohromné hudební síly, kterou skladba i skončila. Vřelé objetí sólisty s dirigentem tak nebylo překvapivé."
Zdroj: informuji.cz

- - - - -
Bruch Concerto for violin and viola op. 88:
Karel Untermüller - viola, Bonjiu Koo - violin, Berliner Symphoniker - Klagenfurt Konzerthaus 27. 4. 2018

Violista Karel Untermüller

..je absolventem Pražské konzervatoře ve třídě Jaroslava Ruise a HAMU v Praze u prof. Lubomíra Malého. Zúčastnil se mistrovských kurzů u významných osobností, jako Norbert Brainin, Sigmund Nissel a Thomas Kakuska.

Karel je členem Sukova komorního orchestru, kde působí již mnoho let jako vedoucí skupiny viol.

Též je členem souboru "Baborák ensemble", který v roce 2001 založil slavný český hornista a dirigent Radek Baborák.

Zároveň je členem Heroldova kvarteta, založeného v roce 1998, se kterým účinkoval po celém světě. Tento soubor je nositelem Ceny Českého spolku pro komorní hudbu.
HEROLDQUARTET.com

Významná byla jeho spolupráce s jedinečnou osobností české hudby, houslistou Josefem Sukem. S ním a dalšími vynikajícími instrumentalisty (Jiří Bárta, Pavel Šporcl, Jan Simon aj.) natočil tři kompaktní disky a vystupoval na mnoha koncertech, včetně festivalových večerů Pražského jara. Pravidelně se účastní Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora, zaměřeného na komorní hudbu, kde spolupracoval např. s klavíristou Konstantinem Lifschitzem, houslistkou Laurou St. John z Ka- nady, britskou houslistkou Chloe Hanslip nebo s hornistou Radkem Baborákem.

Působí jako pedagog na Konzervatoři v Teplicích a na HAMU v Praze.

"Violist Karel Untermüller
is a representative of Czech performing arts. His bow technique allows for the creation of a beautiful velvet tone.
His feeling for the ensemble chamber music is extraordinary. "International music festival "Prague Spring 2019"

"At the Prague Spring 2019, Karel excelled with Hector Berlioz's composition "Harold in Italy". During the fourth, last part of the composition, he left his place and left the orchestra play beautiful parts. After a while, however, together with his slow footsteps, he played and returned to his place and the whole orchestra turned into a tremendous musical force, which the song ended with. The warm embrace of the soloist with the conductor was not surprising."
Zdroj: informuji.cz

- - - - -
Bruch Concerto for violin and viola op. 88:
Karel Untermüller - viola, Bonjiu Koo - violin, Berliner Symphoniker - Klagenfurt Konzerthaus 27. 4. 2018

Violist Karel Untermüller

..born in 1972, studied at the Prague Conservatory (in the class of Jaroslav Ruis) and the Music Faculty of the Academy of Performing Arts with Lubomir Malý, and attended master classes led by Norbert Brainin, Sigmund Nissel and Thomas Kakuska.

Karel is a member of the Suk Chamber Orchestra, in which he has headed the viola section for many years.

He is also a member of the "Baborák ensemble", which was founded in 2001 by a famous
Czech horn player and conductor
Radek Baborák.Moreover, he is a member of the Herold Quartet, with whom over the 19 years of their existence he has performed throughout Europe, in Japan, Australia, Hawaii and elsewhere, with the concert halls they have appeared at including such prestigious venues as Wigmore Hall in London, the Sendesaal in Frankfurt, L'Auditori in Barcelona and the Palau de la Música in Valencia.
HEROLDQUARTET.com

As a soloist, he has collaborated with leading Czech orchestras (the Prague Radio Symphony Orchestra, Suk Chamber Orchestra, Pardubice Chamber Philharmonic, North Bohemia Philharmonic, etc.). Of major significance was his collaboration with a towering figure of Czech music, the violinist Josef Suk, with whom, as well as other outstanding instrumentalists Bárta, Pavel Šporcl, Jan Simon, etc.), he recorded three CDs featuring Antonin Dvořák's and Josef Suk's chamber works and gave numerous concerts, including at the Prague Spring festival.

Karel Untermüller teaches at the Academy of Performing Arts in Prague.

Updated:
Web design jakub
  • Sukův komorní orchestr, s.r.o.
  • info@suk-ch-o.cz
  • www.suk-ch-o.cz
Updated:
Web design jakub